#SSUUBO DÁRKY

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a ukažte všem, že podporujete SSUUBO!

Nejsme tradičním e-shopem. U nás děláte dobro. Pomáháte nám, pomáháte rodinám našich pacientů a ještě si zakoupíte něco pro radost. Za každým z nabízených ručních výrobků stojí jedny ruce, jedna tvář a jeden příběh. Děkujeme, že pomáháte s námi!


ISAAC

Mladý muž Isaac, nemocný srpkovitou anémií, je vzhledem k rozsahu fyzického postižení obtížně zaměstnatelný. Vykupujeme od něj proto tradiční výrobky, které může vsedě dobře vyrábět. Za vydělané peníze si navíc pořizuje hospodářská zvířata, o která se stará, a tímto způsobem může zabezpečit celou rodinu - sebe, matku i dědečka, který s nimi žije.
Ošatky jsou tradičním ugandským nádobím, které je hojně používáno jak v domácnostech, tak na tržištích k prodeji zeleniny. Ošatky jsou pletené z listů banánovníku.

DOROTHY

Paní Dorothy je velmi šikovná krejčová. Žije ale v odlehlé části Ugandy, kde je málo pracovních příležitostí. Je maminkou mnoha dětí. Se svým novým mužem, jeho dětmi a vnoučaty žije v domácnosti o 20 členech. Tři z jejích dětí jsou pacienty našeho nadačního fondu, a proto jsme se rozhodli dát jí možnost přivydělat si na pravidelné a nezbytné transporty dětí na vyšetření. Tašky, které pro nás šije, jsou skutečně nádherné.

Výrobky paní Dorothy byly dopraveny do Česka v prosinci 2022 díky štědrému daru firmy DHL Global forwarding, děkujeme !! 

LOVISA

Paní Lovisa je již babička. Babička, která sama pečuje o 5 vnoučat. Otec děti opustil. Matka odešla za prací do hlavního města, ale je velmi dlouho nezvěstná. Jedno z dětí je pacientem nadačního fondu SSUUBO. Kromě práce na poli a okolo domácnosti Lovisa po večerech plete mimořádně krásné ošatky. Sil už nemá mnoho, takže jejích výrobků máme v nabídce omezené malé množství. Díky jejich prodeji si však může dovolit časté transporty vnoučat k vyšetřením na kliniku.

PROSSY

Paní Prossy je matka pěti dětí. Je šikovná krejčová. V místě, kde žijí, nemá dostatek příležitostí pro práci. Otec dětí žije s rodinou, ale je nezaměstnaný. Základní potraviny pro obživu  vypěstuje na poli. Přivydělává si i chovem koz. Šití tašek pro náš nadační fond je jedna z mála možností, jak si rodina také může vydělat nějaké peníze.

FLAWIA

Paní Flawia má malý stánek se zeleninou na tržnici v Buikwe. Žije spolu s manželem, který se živí jako taxi-řidič motorky, a se čtyřmi dětmi. Během horkého dne, kdy čeká na zákazníky u stánku, se jí podaří uvázat jednu ošatku. My je pro vás vozíme, a vy si můžete koupit kousek z Afriky na váš stůl. Pomůžete tím rodině jednoho z našich pacientů.

FLORENCE

Florence je svobodná matka, což v Ugandě automaticky znamená spoustu ekonomických starostí. Žije se svojí sestrou a jejich osmi dětmi v malém domku. Ženy se živí prodejem plodin z vlastní zahrádky. Pěstují kávu i banány. Chovají králíky a slepice. A také pletou košíky, díky kterým si přivydělávají na školní poplatky pro děti. 

Výrobky paní Florence byly dopraveny do Česka v prosinci 2022 díky štědrému daru firmy DHL Global forwarding, děkujeme !!

Kategorie