Aktuality

Dnešní návštěva pana Charlese Kyagi, ugandského národního koordinátora pro srpkovitou anémii na Ministerstvu zdravotnictví Ugandy. Jsme pyšní, že se nám jej podařilo "šokovat" rozsahem a kvalitou poskytované péče našim pacientům. Náš program okamžitě hodnotil jako nejlepší v Ugandě, absolutně nad úrovní největších lékařských center v Ugandě....

Rok 2021 byl pro náš nadační fond SSUUBO a naši práci zlomový. Přečtěte si co vše se nám díky Vaší podpoře podařilo. Připravili jsme pro Vás "Výroční zprávu za rok 2021". Stáhněte si ji.

Projekt bychom nemohli rozvíjet bez dobrovolníků. Renata Horáková, vedoucí laborant morfologicko-cytologické laboratoře Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze, se rozhodla trávit svojí "řádnou dovolenou" prací. Přesunula se do laboratoře v Buikwe, kde školí pracovníky v hodnocení hematologických preparátů.

V únoru 2022 natočil Zdeněk Ráčil spolu se zakladatelem firmy Mamacoffee panem Danielem Kolským nový podcast o naší práci. Máte-li chvilku tak si jej určitě poslechněte zde, děkujeme !!

Café NEZISK

23.02.2022

Celý měsíc únor 2022 je náš nadační fond prezentován v nové pražské kavárně Café Nezisk.

Informace o naší velmi kvalitní péči o děti se srpkovitou anémií se v chudé oblasti regionu Buikwe velmi rychle šíří komunitou. Zejména v posledním půl roce, kdy jsme zahájili testování pomocí nových point-of-care testů umožňující velmi přesnou diagnostiku srpkovité anémie, a začali provádět vyšetření mozkových cév, jako prevenci mozkové mrtvice,...

Dvě zapálené vědkyně ZVĚDKYNĚ, které rády diskutují o zajímavých vědecko-technologický tématech s odborníky, věnovaly svůj poslední podcast našemu nadačnímu fondu. Najděte si v předvánočním shonu chvilku na poslech rozhovoru se Zdeňkem, odpovídal na spousty zvědavých otázek na naši práci Děkujeme!

Podpořte nás