JAK POMÁHÁME

Aktuality /news 
 

První z podzimní série přednášek o našem projektu v Novém Boru je za námi. Mnohokrát děkujeme za podporu a za zájem o naši práci.

V listopadu nás čeká série přednášek o našem projektu. Přijďte nás podpořit a vezměte s sebou vaše známé. Dozvíte se vše o srpkovité anémii, o naší práci a našich plánech. Pokud máte nápady jak nás podpořit, je to ideální okamžik se s námi setkat. Těšíme se.

V květnu roku 2021 jsme získali grant na nový ultrazvukový přístroj od společnosti Novartis Česko. Hlavním účelem pořízení ultrazvukového přístroje je provádění pravidelného vyšetřování průtoku krve mozkovými cévami u dětí se srpkovitou anémií.

Díky Vaší podpoře jsme mohli při našem současném pobytu zařadit do našeho programu další nemocné. A tak naší pacienti mají již pořadové číslo 100 a více! Děkujeme za podporu a intenzivně pracujeme dál!

Tradiční metodou pro zjištění srpkovité anémie je takzvaný test rozpustnosti, neboli "solubility test". Tento test však neodliší nemocné se srpkovitou anémií a pouhé nosiče genu pro tuto chorobu. Test rozpustnosti je také falešně negativní u novorozenců a malých kojenců. Přesné potvrzení umožní bohužel jen velmi drahé testy jako je elektroforéza...

Získali jsme grant od společnosti Novartis Czech Republic a pořídili nový ultrazvukový přístroj. Pomoci tohoto přístroje budeme provádět preventivní sledování průtoku krve mozkovými tepnami u nemocných se srpkovitou anémií. V případě zhoršení tohoto průtoku budeme schopni včasně zasáhnout podáním krevních transfuzí a zahájením léčby hydroxyureou....

Natočili jsme pro vás jak u nás probíhá jeden den ambulance pro nemocné se srpkovitou anémií. Celý projekt je možný jen díky podpoře našich dárců. Děkujeme!A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí / support our efforts