Aktuality

Děkujeme Českému rozhlasu Plus za aktuální rozhovor pana Vladimíra Kroce se Zdeňkem Ráčilem. Kdo by řekl, že se do 24 minut vejde hematologie v Ugandě, praktické lékařství ve Křtinách a třeba také Zdeňkova cena od Americké hematologické asociace. Pořad je již v archivu rozhlasu dostupný k poslechu na odkazu níže, děkujeme!

Fahad v sobotu 3.2.2024 prodělal vážný chirurgický zákrok kvůli srpkovité anémii. Žlučový kámen, který se v důsledku této genetické choroby vytvořil, způsobil u Fahada akutní uzávěr žlučovodu, což ohrožovalo jeho život. Operace byla úspěšná a my rádi sdělujeme, že se Fahad zotavuje dobře a jeho stav se průběžně zlepšuje. Během celého chirurgického...

Zakoupili jsme nový přístroj a díky němu rozšířili možnosti laboratoře na Klinice Jana Pavla II. v Buikwe, kde s projektem působíme.

V letošním roce jsme se ve dnech 6.7. až 9.7. poprvé účastnili multižánrového festivalu Boskovice 2023. Na SSUUBO stánku naši dobrovolníci Viktorie a Filip nejen podávali informace o činnosti nadačního fondu, ale i prodávali pacientské výrobky a vařili ugandskou kávu. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili.

Dnes jsme na našich stránkách zveřejnili konečnou výroční zprávu za rok 2022. Budeme rádi, když si ji přečtete, děkujeme!

Ráda se nechává překvapovat. "Jednou z mých typických vlastností je zvědavost, kam se věci neočekávaně rozběhnou," říká o sobě. Tato vlastnost ji nepochybně přivedla do Afriky. Jakým jazykem se v Ugandě dorozumívá s pacienty? Jak vnímají v Africe čas? Je dnes v Evropě velký tlak na děti? Je pro duši lepší vypustit emoce?

Podpořte nás