Aktuality

S pokorou a dojetím DĚKUJEME: manželům Štruncovým a kapele Cimbal Classic za vše co pro nás dělají; jejich myšlenka zorganizovat a darovat nám koncert přivedla 16.6.2024 do centra Brna stovky lidí dobré vůle

Děkujeme Českému rozhlasu Plus za aktuální rozhovor pana Vladimíra Kroce se Zdeňkem Ráčilem. Kdo by řekl, že se do 24 minut vejde hematologie v Ugandě, praktické lékařství ve Křtinách a třeba také Zdeňkova cena od Americké hematologické asociace. Pořad je již v archivu rozhlasu dostupný k poslechu na odkazu níže, děkujeme!

Fahad v sobotu 3.2.2024 prodělal vážný chirurgický zákrok kvůli srpkovité anémii. Žlučový kámen, který se v důsledku této genetické choroby vytvořil, způsobil u Fahada akutní uzávěr žlučovodu, což ohrožovalo jeho život. Operace byla úspěšná a my rádi sdělujeme, že se Fahad zotavuje dobře a jeho stav se průběžně zlepšuje. Během celého chirurgického...

Zakoupili jsme nový přístroj a díky němu rozšířili možnosti laboratoře na Klinice Jana Pavla II. v Buikwe, kde s projektem působíme.

V letošním roce jsme se ve dnech 6.7. až 9.7. poprvé účastnili multižánrového festivalu Boskovice 2023. Na SSUUBO stánku naši dobrovolníci Viktorie a Filip nejen podávali informace o činnosti nadačního fondu, ale i prodávali pacientské výrobky a vařili ugandskou kávu. Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili.

Dnes jsme na našich stránkách zveřejnili konečnou výroční zprávu za rok 2022. Budeme rádi, když si ji přečtete, děkujeme!

Ráda se nechává překvapovat. "Jednou z mých typických vlastností je zvědavost, kam se věci neočekávaně rozběhnou," říká o sobě. Tato vlastnost ji nepochybně přivedla do Afriky. Jakým jazykem se v Ugandě dorozumívá s pacienty? Jak vnímají v Africe čas? Je dnes v Evropě velký tlak na děti? Je pro duši lepší vypustit emoce?

Podpořte nás