NOVINKY

#SSUUBO DÁRKY

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a ukažte všem, že podporujete SSUUBO!

Nejsme tradičním e-shopem. U nás děláte dobro. Pomáháte nám, pomáháte rodinám našich pacientů a ještě si zakoupíte něco pro radost. Za každým z nabízených ručních výrobků stojí jedny ruce, jedna tvář a jeden příběh. Děkujeme, že pomáháte s námi!


NAKATO

Slečna Nakato je naší pacientkou. Ve věku 23 let stále nemá dokončenou střední školu, a to především pro časté absence z důvodu bolestivých krizí. Po poradě s ní i rodinou, jsme jí v loňském roce uhradili kurz vázání prostírání. Nakato a ještě několik našich děvčat bylo školeno jednou z našich maminek. První výsledky její práce si můžete již zakoupit. Nejsou to dokonalé výrobky, ale Nakato se stále zlepšuje.

HAULA

Paní Haula je svobodná matka, která žije sama se dvěma dětmi. Její syn Emmanuel je pacientem nadačního fondu SSUUBO. Otec dětí byl bodyguard vysoko postaveného soudce. Před několika lety byl z neznámých důvodů zavražděn. Manželé vlastnili pozemek, který po smrti muže odkoupila jedna místní nemocnice, peníze z prodeje ale zabrala rodina muže, a tak zůstala matka sama s dětmi bez střechy nad hlavou. Proto prodala svůj stánek na placky "chapati" a z peněz postavila malý plechový domeček na pozemku, který patří k místní policejní stanici. Zde také třikrát týdně uklízí, aby jí z pozemku nevyhodili.

Vázat ošatky se paní Haula naučila od našeho pacienta Isaaca.

ISAAC

Mladý muž Isaac, nemocný srpkovitou anémií, je vzhledem k rozsahu fyzického postižení obtížně zaměstnatelný. Vykupujeme od něj proto tradiční výrobky, které může vsedě dobře vyrábět. Za vydělané peníze si navíc pořizuje hospodářská zvířata, o která se stará, a tímto způsobem může zabezpečit celou rodinu - sebe, matku i dědečka, který s nimi žije.
Ošatky jsou tradičním ugandským nádobím, které je hojně používáno jak v domácnostech, tak na tržištích k prodeji zeleniny. Ošatky jsou pletené z listů banánovníku.

DOROTHY

Paní Dorothy je velmi šikovná krejčová. Žije ale v odlehlé části Ugandy, kde je málo pracovních příležitostí. Je maminkou mnoha dětí. Se svým novým mužem, jeho dětmi a vnoučaty žije v domácnosti o 20 členech. Tři z jejích dětí jsou pacienty našeho nadačního fondu, a proto jsme se rozhodli dát jí možnost přivydělat si na pravidelné a nezbytné transporty dětí na vyšetření. Tašky, které pro nás šije, jsou skutečně nádherné.

Výrobky paní Dorothy byly dopraveny do Česka v prosinci 2022 díky štědrému daru firmy DHL Global forwarding, děkujeme !! 

LOVISA

Paní Lovisa je již babička. Babička, která sama pečuje o 5 vnoučat. Otec děti opustil. Matka odešla za prací do hlavního města, ale je velmi dlouho nezvěstná. Jedno z dětí je pacientem nadačního fondu SSUUBO. Kromě práce na poli a okolo domácnosti Lovisa po večerech plete mimořádně krásné ošatky. Sil už nemá mnoho, takže jejích výrobků máme v nabídce omezené malé množství. Díky jejich prodeji si však může dovolit časté transporty vnoučat k vyšetřením na kliniku.

PROSSY

Paní Prossy je matka pěti dětí. Je šikovná krejčová. V místě, kde žijí, nemá dostatek příležitostí pro práci. Otec dětí žije s rodinou, ale je nezaměstnaný. Základní potraviny pro obživu  vypěstuje na poli. Přivydělává si i chovem koz. Šití tašek pro náš nadační fond je jedna z mála možností, jak si rodina také může vydělat nějaké peníze.

FLAWIA

Paní Flawia má malý stánek se zeleninou na tržnici v Buikwe. Žije spolu s manželem, který se živí jako taxi-řidič motorky, a se čtyřmi dětmi. Během horkého dne, kdy čeká na zákazníky u stánku, se jí podaří uvázat jednu ošatku. My je pro vás vozíme, a vy si můžete koupit kousek z Afriky na váš stůl. Pomůžete tím rodině jednoho z našich pacientů.

FLORENCE

Florence je svobodná matka, což v Ugandě automaticky znamená spoustu ekonomických starostí. Žije se svojí sestrou a jejich osmi dětmi v malém domku. Ženy se živí prodejem plodin z vlastní zahrádky. Pěstují kávu i banány. Chovají králíky a slepice. A také pletou košíky, díky kterým si přivydělávají na školní poplatky pro děti. 

Výrobky paní Florence byly dopraveny do Česka v prosinci 2022 díky štědrému daru firmy DHL Global forwarding, děkujeme !!