Mimořádná sbírka na akutní operační zákroky

11.02.2024

Fahad v sobotu 3.2.2024 prodělal vážný chirurgický zákrok kvůli srpkovité anémii. Žlučový kámen, který se v důsledku této genetické choroby vytvořil, způsobil u Fahada akutní uzávěr žlučovodu, což ohrožovalo jeho život. Operace byla úspěšná a my rádi sdělujeme, že se Fahad zotavuje dobře a jeho stav se průběžně zlepšuje. Během celého chirurgického zákroku byli přítomen náš lékař. Fahadova babička mu poskytovala nezbytnou podporu a péči. 

Poprvé v naší historii jsme byli nuceni spustit mimořádnou sbírku. Částka 50.000 Kč nutná na jeho akutní operaci, se možná zdá jako nevelká, v našem ročním rozpočtu však představuje takovýto jednorázový výdaj obrovský problém. Od diagnózy ve čtvrtek minulého týdne, jsme v pátek domluvili operatéra. V průběhu pátku to dlouho vypadalo, že budeme nuceni přivézt doktora z Keni, v Ugandě nebyl žádný vhodný na tento zákrok. Nakonec jsme zajistili jediného chirurga z ugandského hlavního města, ten však byl k dispozici jen během sobotního dopoledne. Rozhodli jsme se, že se pokusíme tuto částku během 24 hodin sehnat. Vyhlásili jsme sbírku. Desítky zájemců se rozhodli, že nám pomohou. Díky obrovskému srdci a štědrosti dárců bylo vybráno několikanásobně více peněz, než bylo původně plánováno.

Rádi bychom touto cestou upřímně poděkovali všem dárcům, kteří se podíleli na této mimořádné sbírce. Peníze vybrané navíc budou použity na založení fondu pro financování mimořádných akutních situací podobných té, kterou prošel Fahad. Tento fond bude pojmenován "Fahad". O použití prostředků na další akutní operace vás budeme pravidelně informovat.